به‌منظور اعمار شفاخانه جهت درمان مریضان سرطانی در خوست، جلسه برگزار گردید

به‌منظور اعمار شفاخانه جهت درمان مریضان سرطانی در خوست، جلسه برگزار گردید
جلسه به‌منظور اعمار شفاخانه جهت درمان مریضان سرطانی میان ریاست تسهیل سرمایه گذاری ریاست عمومی اداره امور امارت اسلامی افغانستان و شماری از تاجران ملی برگزار شد.
در این نشست همچنان، نمایندگان وزارت های صحت عامه، مالیه، زراعت، مالداری و آبیاری، مسکن و شهرسازی، صنعت و تجارت، ریاست صحت عامه خوست، بزرگان قومی و شماری از تاجران ملی اشتراک نموده و در مورد آغاز کار اعمار شفاخانه یاد شده بحث همه جانبه نمودند.
این نشست امروز دوشنبه (سوم ربیع الاول/ 27 سنبله) در تالار جلسات ریاست عمومی اداره امور به رهبری مولوی سیف الدین تائب معاون نظارت و پالیسی این اداره برگزار، با تلاوت آیات قرآنکریم آغاز و پس از آن پیرامون موضوع بحث صورت گرفت.
مولوی سیف الدین تائب از تجار ملی خوست و افغانستان که جهت حل مشکلات اساسی کشور گام بلند می‌نمایند، اظهار امتنان نموده و در این راستا، از هرگونه همکاری امارت اسلامی اطمینان داد.
محترم تائب گفت، در قسمت اعمار و خدمات شفاخانه باید به معیار ها توجه نمائید و از این طریق باید ضرورت های مردم افغانستان در خصوص صحت بر آورده شود تا بتوانند به هموطنان نیازمند خود در کشور، جهت درمان خدمات ارایه نمایند.
همچنین محمد یونس مومند معاون و سرپرست اتاق تجارت گفت، ما با توجه به مشکلات صحی مردم این اقدام را در همکاری با تجار ملی خوست و سایر تاجران افغانستان انجام داده ایم و از امارت اسلامی می‌خواهیم تا در این راستا همکاری نمایند.
او می‌گوید، کار اعمار شفاخانه یاد شده در صد جریب زمین تخمین شده است، تمام خدمات آن رایگان خواهد بود و به علاوه امور صحی آن، یک باب پوهنتون طبی کادری جهت آموزش پرسونل ساخته خواهد شد.
در جلسه فیصله صورت گرفت، بنیاد تاجران ملی یاد شده جهت اعمار شفاخانه مذکور، کارهای مقدماتی آنرا آغاز و به پایان رسانده، در قسمت تثبیت و سپردن زمین و تمام ضرورت های آن، پروپوزل ترتیب و جهت منظوری به ریاست عمومی اداره امور تسلیم نمایند.
نشست با دعای خیر به پایان رسید.