معاون سیاسی رئیس الوزراء امارت اسلامی با نماینده خاص رئیس جمهور اوزبیکستان برای افغانستان دیدار نمود

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با عصمت الله ایرگاشف نماینده خاص رئیس جمهور اوزبیکستان برای افغانستان و هیأت همراهش در قصر سپیدار دیدار نمود.
در این دیدار، ابتدا نماینده خاص رئیس جمهور اوزبیکستان برای افغانستان در رابطه به دیدارهایش با سفرای آلمان، بلجیم، روسیه و شماری از سفرا و نمایندگان کشورهای دیگر در خصوص وضعیت بشری کنونی افغانستان معلومات داده، گفت که افغانها در حالت دشوار قرار دارند و باید کمک های بشردوستانه به آنان صورت گیرد و سرمایه منجمد شده افغانستان آزاد گردد.
عصمت الله ایرگاشف از ادامه برق وارداتی اوزبیکستان به افغانستان در فصل زمستان اطمینان داده، گفت که اوزبیکستان به همکاری ها و دوستی اش با افغانستان ادامه می دهد؛ همچنان این کشور از اقدامات مثبت امارت اسلامی به جامعه جهانی معلومات میدهد و در این خصوص از آن حمایت می کند.
نماینده خاص رئیس جمهور اوزبیکستان برای افغانستان با بیان اینکه کشورش با افغانستان روابط فرهنگی نزدیک دارد و در آینده نیز به مناسبات خویش ادامه می دهد، گفت که ایجاد مشکل به امارت اسلامی، تنها صدمه رساندن به مردم افغانستان است و اوزبیکستان می خواهد که در این شرایط دشوار مردم افغانستان تنها گذاشته نشوند.
مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی ضمن خوش آمدید به نماینده خاص اوزبیکستان و هیأت همراهش، گفت که افغانستان و اوزبیکستان روابط حسنه دارند و امیدواریم که اینگونه نشست ها سبب افزایش هرچه بیشتر مناسبات میان دو کشور گردد.
مولوی عبدالکبیر با اشاره به اینکه سطح تجارت در این اواخر میان افغانستان و اوزبیکستان بلند شده است، گفت که افغانستان آماده است به عنوان چهارراه منطقه، تسهیلات لازم را برای همسایگان فراهم کند و خواستار آن است که صادرات اوزبیکستان از طریق افغانستان به جنوب آسیا برسد.
معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان خاطرنشان کرد که برای به رسمیت شناختن امارت اسلامی، تمام شرایط فراهم شده است و جهان باید کمک های بشری خویش را با به رسمیت شناختن امارت اسلامی مرتبط نه نماید، جهان به جای فشار، تمام مشکلات را از طریق بحث و گفتگو حل نماید.