مونیکا: امارت اسلامی در مبارزه با فساد اداری موفق بوده است

 

مونیکا مانتین، رئیس دفتر حاکمیت قانون سازمان ملل متحد در کابل می گوید که ا.ا.ا، در مبارزه با فساد موفق بوده و سطح  فساد کاهش چشم‌گیری داشته است.
 وی این اظهارات را در دیدار با قاری عبدالولی صدیقی، رئیس دفتر ریاست عمومی اداره امور بیان داشت.
این جلسه که امروز چهارشنبه دوم ربیع الاول در ریاست عمومی اداره امور برگزار شد، علاوه بر مسئولین ریاست‌های مبارزه با فساد اداری، مطبوعات، دعوت و ارشاد و اعضای دیده بان شفافیت نیز حضور داشتند.
خانم مونیکا این جلسه تودیعی را خوب خواند و اظهار داشت که چنین نشست‌های جامعه جهانی را تشویق می کند تا در جلوگیری از فساد توجه ویژه‌ای داشته باشد.
آقای صدیقی ضمن آرزوی سفر خوب برای موصوف یادآور شد که امارت اسلامی نیز در کنار چارچوب های قانونی مبارزه با فساد و ذهنیت سازی جهت مبارزه شعوری با این پدیده تلاش‌های را از طریق دعوت انجام می‌دهد.
به گفته وی، هدف از فعالیت محکمه نظامی امارت اسلامی و همچنان ایجاد کمیسیون‌های رسیدگی به شکایات، داشتن حکومت عاری از فساد است.
مولوی عبیدالله احرار، رئیس دعوت و ارشاد ریاست عمومی اداره امور اظهار داشت که ریاست متذکره نه تنها برای تقوای فردی، بلکه در جهت اصلاح اجتماعی و ذهنیت سازی نیز فعالیت می کند.
در این  جلسه عزیز فیضی رئیس سازمان دیده بان شفافیت، از مبارزه حکومت با فساد اداری توصیف نمود و پیشنهاد کرد که آماده همکاری مشترک با حکومت افغانستان در این زمینه است.
لازم به ذکر است که در این جلسه خانم مونیکا مانتین تعهد سپرد که آن تصویری از افغانستان را به جهانیان ارائه خواهد کرد که بر اساس آن فساد اداری به پایین ترین سطح رسیده است.