سخن رئیس‌ جمهور

هیچ گناهی پس از قتل بی‌گناهان، سنگین‌تر از این نیست که ترس متوجه عبادت‌کنندگان الهی شود و امنیت و آرامش لازم برای کمر بستن به فرایض دینی را از آنان سلب کند، کسانی که مانع برگزاری مراسم عبادی مسلمانان در جامعه اسلامی می‌شوند، دشمنی آشکار خود را با دین و ایمانداری نشان داده و به جنگ خدا و پیامبرش می‌روند.

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

اعلامیه مطبوعاتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

19 جوزا 1396

 

ارگ، کابل: طی روزهای اخیر شماری از هموطنان ما در اثر حملات جنایتکارانه گروه‌های تروریستی در کابل،خوست و هرات، شهید و زخمی گردیدند.

مردم افغانستان در این روزها در سوگ و اندوه عزیزان‌شان بسر می‌برند. دولت و مردم با ابراز احساسات و صف بستن برای اهدای خون به مجروحین، ابراز همدردی نمودند.

اکنون به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای رویدادهای اخیر تروریستی، حکومت وحدت ملی فردا شنبه مورخ ۲۰ جوزای سال روان را ماتم ملی اعلام می‌کند.

در این روز بیرق افغانستان در تمام کشور و نمایندگی‌های سیاسی آن در خارج از کشور به حالت نیمه‌برافراشته در آورده می‌شود.

رهبری حکومت با اشتراک فعال شورای ملی و ستره‌محکمه جمهوری اسلامی افغانستان از ملت شریف افغانستان دعوت به عمل می‌آورد که در این روز با حضور در مساجد و تکایا، با برگزاری مراسم ختم‌های قرآن عظیم‌الشأن، به روح شهدای رویدادهای اخیر، صحتمندی مجروحین و تأمین صلح و ثبات پایدار در کشور، اتحاف دعا نمایند.

قابل یادآوری است که فردا مراسم ختم قرآن عظیم الشأن با حضورداشت رهبری قوه ثلاثه کشور در مسجد جامع ارگ برگزار می‌گردد.