سخن رئیس‌ جمهور

لازم است ما انتخاباتی داشته باشیم که با شفافیت کامل و در فضای رقابت عادلانه، مساویانه و منصفانه میان همه نامزدها برگزار شود، و از هرگونه دخالت مسؤولین دولتی، اعم از ولسوال‌ها، قوماندان‌های امنیه، والیان و تمام سطوح دولت و دیگر جهت‌های ذی‌نفع به شدت و قاطعیت جلوگیری شود

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

10 قرارداد در کمیسیون تدارکات ملی منظور شد

چهارشنبه حوت 1395,12,11

هشتاد و هشتمین جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی، ده قرارداد به ارزش مجموعی 4 میلیارد افغانی را منظور نمود.

بخشی از قراردادهای منظورشده مربوط به سرک‌های داخل شهر میمنه، ولسوالی ده‌صلاح – شاشان، و دوشی – پلخمری، انتقال لین برق نغلو الی تپه احمد بیک در کاپیسا می‌باشند.

سایر قراردادها در مورد تدارک پرزه‌جات فابریکاتی و ماشینری تصدی کود و برق مزارشریف، خدمات تأمین امنیت میدان‌های هوایی بین‌المللی حامد کرزی، هرات، مزارشریف و قندهار، تجهیزات دفتری برای وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و تدارک مواد اعاشوی وزارت دفاع ملی و ریاست عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری می‌باشند.

کمیسیون تدارکات ملی قرارداد اعمار سرک‌های حلقوی مهترلام بابا ولایت لغمان را جهت بررسی بیشتر اعاده کرد.

همچنین در این جلسه در زمینه نگهداری پول TDF اداره ATRA فیصله شد که به بانک ملی انتقال یابد.

کمیسیون تدارکات ملی در مورد بازپرداخت مبالغ ضمانت‌های بانکی پیش‌پرداخت و تضمین حسن اجرای کار قراردادهای بندهای پاشدان، المار و مچلغو، هدایت داد که بانک مرکزی اقدامات لازم را به منظور انتقال این مبالغ به حساب خاص وزارت مالیه از سوی بانک‌های صادرکننده‌ی تضمینات، انجام دهد.

در این جلسه دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، مسؤولین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از سیگار، کمیسیون‌های مالی و بودجه ولسی‌جرگه و  مشرانوجرگه، کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد و اداره سیستیکا – حمایت قاطع  نیز اشتراک داشتند.