سخن رئیس‌ جمهور

لازم است ما انتخاباتی داشته باشیم که با شفافیت کامل و در فضای رقابت عادلانه، مساویانه و منصفانه میان همه نامزدها برگزار شود، و از هرگونه دخالت مسؤولین دولتی، اعم از ولسوال‌ها، قوماندان‌های امنیه، والیان و تمام سطوح دولت و دیگر جهت‌های ذی‌نفع به شدت و قاطعیت جلوگیری شود

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

ریاست خدمات و تکنالوژی معلوماتی

ریاست خدمات و تکنالوژی معلوماتی در چارچوب تشکیل معاونیت مالی و اداری ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری ارائه‌کننده خدمات و تأمین‌کننده دسترسی به تکنالوژی معلوماتی است. هدف این ریاست عرضه خدمات به موقع و ارزنده به مقام عالی ریاست‌جمهوری، معاونین مقام عالی، مهمانان محترم داخلی و خارجی، کارمندان و کارکنان ریاست عمومی اداره امور، تنظیم امور خدماتی کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها، اعاشه و اباته مهمانان، پاکی و صفایی قصرها، آشپزخانه‌ها، سالون‌های طعام‌خوری و مهمانخانه می‌باشد.

معاونیت تکنالوژی معلوماتی در این ریاست فراهم‌آوری تسهیلات تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی برای تمام ریاست‌ها و ادارات مربوط به ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری را به منظور ایجاد یک اداره مؤثر، کارا و دقیق در راستای حکومتداری خوب الکترونیکی برعهده داشته و به خاطر تقویت و توسعه تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی سعی و تلاش می‌نماید.

هدف اساسی معاونیت تکنالوژی معلوماتی ریاست خدمات ایجاد و فراهم‌آوری ضروریات لازم تکنالوژی معلوماتی قرن 21 در ریاست عمومی اداره امور و ارگ ریاست‌جمهوری می‌باشد. انتقال به حکومتداری الکترونیکی، رایج نمودن سیستم‌های اوپن‌سورس، ایجاد و تهیه سافت‌ویرها، دیتابیس‌ها و ویب‌سایت‌های مورد ضرورت این اداره و دیجیتل‌سازی پروسه‌های کاری اداره امور ریاست جمهوری از مقاصد عمده معاونیت تکنالوژی معلوماتی ریاست خدمات می‌باشد.